2019-07-16 11:41

Viitorul lui Hagi, tot mai aproape de locul întâi

|  21:48

Formaţia FC Viitorul a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (1-0), echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a X-a a Ligii I.

Cu Ianis Hagi capitan, Viitorul a inceput mai bine partida, avand o prima ocazie in debutul partidei. De partea cealalta, Mihai Costea, integralist, a fost cel mai periculos jucator al oaspetilor. In repriza a doua, Viitorul a continuat sa domine.

Gica Hagi pare să fi fost inspirat cand l-a introdus pe teren pe fostul stelist Banel Nicolita. Sase minute mai tarziu, in minutul '73, acesta a profitat de o greseala in defensiva oaspetilor si a inscris cu un sut de la peste 20 de metri, pe langa portarul Balauru, iesit din poarta. La final, Bogdan Mitrea a inscris cu capul, din cativa metri.

Echipa lui Hagi are cel mai bun golaveraj din campionat si cel mai bun atac, 20 de goluri marcate.