Liga I | UTA Arad – CS U Craiova 1-0. Liviu Antal a adus prima victorie a arădenilor, pe teren propriu (Video)

UTA s-a impus în meciul cu CSU Craiova, scor 1-0, sâmbătă seară, la Arad, în etapa a cincea a Ligii I.

Prima ocazie a partidei le-a aparținut oaspeților. În minutul 16, Markovic a încercat să-l învingă pe portarul advers, cu o scăriță, dar fără succes. UTA a replicat în minutul 25, când Baravykas și Ubbink au fost aproape de gol. Unicul gol al partidei a fost înscris în minutul 70. Vukcevic a centrat în careu, iar Antal a marcat cu o lovitură de cap.

Au evoluat echipele

UTA Arad: Fl. Iacob – Tomozei (Vukcevic ’69), Erico, Medimorec (Benga ’80), Baravykas – Roger, Batha, Passaglia, Ubbink (Antal ’64) – I. Hora (Dangubic ’69), Miculescu (Isac ’64). Antrenor: Laszlo Balint

CSU Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu, Găman, Screciu, Bancu – Nistor, Mateiu (Baiaram ’62), Fedele (Constantin ’88) – Gustavo, Markovic, Vînă (Căpăţână ’74). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf