2019-12-12 18:46

Finlanda – România, scor 0-2, rezumat VIDEO, în preliminariile EURO 2016

|  14:43

Finlanda – România 0-2, VIDEO, în preliminariile EURO 2016. România a învins marți, pe terenul Finlandei, scor 2-0, VIDEO, într-un meci contând pentru etapa a 3-a din Grupa F a preliminariilor EURO 2016, VIDEO.

Finlanda – România, scor 0-2 rezumat VIDEO, în preliminariile EURO 2016. Ambele goluri au fost marcate de Bogdan Stancu în repriza secundă. Cu această victorie am șters cu buretele remiza cu Ungaria. Jucătorii mei au făcut un efort incredibil și mă bucur pentru victoria aceasta mare. Nu plec deocamdată nicăieri. Recunosc că sunt anumite discuții, dar în acest moment nu e nimic concret. Impresarul meu poartă negocieri, dar nu știu mai multe la această oră. M-aș bucura dacă aș avea o ofertă de nerefuzat, că aș pleca dacă ar exista", a spus Pițurcă la TVR.

Finlanda – România, scor 0-2 rezumat VIDEO, în preliminariile EURO 2016. Ambele goluri au fost marcate de Bogdan Stancu în repriza secundă. "Am întâlnit o echipă bună. Suntem fericiți că ne-a ieșit jocul în repriza secundă și că am învins. Sânmărtean este un jucător foarte, foarte bun. Îi mulțumesc că mi-a dat două pase de gol. Avem mare nevoie mare de el în continuare", a declarat la TVR eroul României, Bogdan Stancu.

Finlanda – România, scor 0-2 rezumat VIDEO, în preliminariile EURO 2016. Ambele goluri au fost marcate de Bogdan Stancu în repriza secundă. Tricolorii au evoluat cu un jucător în plus din minutul 56, după eliminarea mijlocașului Ring.

Finlanda – România, scor 0-2 rezumat VIDEO, în preliminariile EURO 2016. Ambele goluri au fost marcate de Bogdan Stancu în repriza secundă. Finlanda: Maenpaa - Hurme, Toivio, Moisander, Arkivuo - Ring, Sparv, Hetemaj (Pohjanpalo '64) - Hamalainen (Markkanen '74), Pukki (Riski '46), Eremenko. Selecţioner: Mixu Paatelainen.

România: Tătăruşanu - Luchin, Chiricheş, D. Grigore, Raţ - Hoban, Pintilii - Torje, Chipciu (Sânmărtean '49), Tănase (Enache '84) - Stancu (Rusescu '86). Selecţioner: Victor Piţurcă.

Finlanda – România, scor 0-2 rezumat VIDEO, în preliminariile EURO 2016. Ambele goluri au fost marcate de Bogdan Stancu în repriza secundă. Arbitru: Paolo Tagliavento; arbitri asistenți: Lorenzo Manganelli, Mauro Tonolini; arbitru de rezervă: Giulio Dobosz; arbitri asistenți adiționali: Marco Guida, Gianpaolo Calvarese (toți din Italia)

Finlanda – România, scor 0-2 rezumat VIDEO, în preliminariile EURO 2016. Ambele goluri au fost marcate de Bogdan Stancu în repriza secundă. Cartonaşe galbene: Ring '52, '56 / Tănase '8, Stancu '44, D. Grigore '80.

Finlanda – România, scor 0-2 rezumat VIDEO, în preliminariile EURO 2016. Ambele goluri au fost marcate de Bogdan Stancu în repriza secundă. Celelalte rezultate din grupa României: Grecia - Irlanda de Nord 0-2 și Insulele Feroe - Ungaria 0-1.

Finlanda – România, scor 0-2 rezumat VIDEO, în preliminariile EURO 2016. Ambele goluri au fost marcate de Bogdan Stancu în repriza secundă. Următorii adversari ai României în preliminariile EURO 2016 sunt: Irlanda de Nord (14.11.2014, acasă), Insulele Feroe (29.03.2015, acasă) şi Irlanda de Nord (13.06.2015, deplasare).

Finlanda – România, scor 0-2 rezumat VIDEO, în preliminariile EURO 2016. Ambele goluri au fost marcate de Bogdan Stancu în repriza secundă. CLASAMENT GRUPA F: 1. Irlanda de Nord 9 puncte 6-1, 2. ROMÂNIA 7 puncte 4-1, 3. Finlanda 4 puncte 4-4, 4. Ungaria 4 puncte 3-3, 5. Grecia 1 punct 1-4, 6. Insulele Feroe 0 puncte 1-4.

Aparut in Puterea / Ultima modificare in data de: 2014-10-15

CAPRITAROMANIA
15 Oct 2014

Foarte frumos jocul prestat de formatia romaniei in a doua repriza a meciului , meritam sa castigam si am castigat , Sanmartean este cel mai bun jucator roman la ora actuala , steaua trebuie sa l pastreze . Hai romania , no ? Spuse CapritaRomania
OAIEROMANIA
15 Oct 2014

Foarte bine a jucat romania azi am castigat corect chiar daca muistu ala de arbitru a cam tinut cu ei in prima repriza dar s a revansat in partea secunda , fut pe ma ta caprita ceau pup
BERBEC_ROMANIA
15 Oct 2014

Un meci de kkt, o echipa de kkt. Rat, Dragos Grigore, Sanmartean si eventual Stancu pe alocuri au jucat fotbal. Restul,jucatori de liga a doua. Ne mananca Irlanda de Nord. Cine il poate marca la ora actuala pe Kyle Laferty ? Pintilii ? Hoban ?