2019-09-15 17:58

|  20:08

UPDATE, ora 00.20: Franţa a învins, vineri seara, Elveţia, scor 5-2 (3-0, la pauză), în grupa E de la Campionatul Mondial de Fotbal 2014 din Brazilia. Giroud '17, Matuidi '18, Valbuena '40, Benzema '67 şi Sissoko '73 au înscris pentru Franţa, Dzemaili '81 şi Xhaka '87 semnând golurile Elveţiei. Mai jos, VIDEO.

VIDEO. Franța – Elveția, scor 5-2, la Campionatul Mondial de Fotbal 2014 din Brazilia. Elveţia şi Franţa se întâlnesc în vineri seară, de la ora 22.00, în derby-ul Grupei E a Campionatului Mondial. Disputa are loc pe Arena Fonte Nova din Salvador, şi pune faţă în faţă pe Franța și Elveția, ecbipe care au bifat deja trei puncte în primul meci.

VIDEO. Franța – Elveția, scor 5-2, la Campionatul Mondial de Fotbal 2014 din Brazilia. Francezii au trecut mai greu decât o arată scorul de modesta primă reprezentativă a Hondurasului, în timp ce Elveţia a învins la ultima fază Ecuadorul, prin reuşita lui Seferovic.

VIDEO. Franța – Elveția, scor 5-2, la Campionatul Mondial de Fotbal 2014 din Brazilia. Antrenaţi de Ottmar Hitzfeld, elveţienii îşi vor etala acum adevărata forţă pe care au arătat-o în ultimii ani. Naţionala din Ţara Cantoanelor a câştigat grupa din preliminarii neînvinsă (7 victorii şi 3 egaluri). Statistica ultimelor cinci întâlniri directe dintre Franţa şi Elveţia este favorabil cocoşilor galici, două victorii şi trei rezultate de egalitate.

VIDEO. Franța – Elveția, scor 5-2, la Campionatul Mondial de Fotbal 2014 din Brazilia. Didier Deschamps pare hotărât să meargă pe acelaşi prim 11 cu care a învins Hondurasul şi îl va lăsa în continuare pe bancă pe apărătorul central Koscielny, dar şi pe atacantul de careu Olivier Giroud. Vor fi preferaţi Varane, în centrul defensivei, Cabaye, la mijlocul terenului, Griezmann şi Benzema în avanposturi.

VIDEO. Franța – Elveția, scor 5-2, la Campionatul Mondial de Fotbal 2014 din Brazilia. “A fost un început foarte bun, dar acum vom juca cu favorita grupei, Elveţia”, Didier Deschamps

VIDEO. Franța – Elveția, scor 5-2, la Campionatul Mondial de Fotbal 2014 din Brazilia. Elveţienii au trăit pe sârmă cu Ecuadorul, şi doar inspiraţia senzaţională a lui Ottmar Hitzfeld le-au adus victoria, fie ea şi în prelungiri. La pauză, sud-americanii conduceau cu 1-0, dar Hitzfeld a mutat decisiv şi l-a introdus pe Mehmedi, cel care a egalat în minutul 48. În minutul 75, selecţionerul neamţ a avut din nou o revelaţie şi l-a schimbat pe Drmic cu Seferovic, cel care avea să aducă izbânda la ultimul atac. Cei doi eroi ai Elveţiei se vor regăsi cel mai probabil în echipa titularilor contra Franţei. Alături de cei doi, se vor regăsi şi numele grele: Lichtsteiner, Inler, Behrami şi Shaquiri.

VIDEO. Franța – Elveția, scor 5-2, la Campionatul Mondial de Fotbal 2014 din Brazilia. Formații probaile:

FRANŢA: Lloris - Debuchy, Varane, Sakho, Evra - Pogba, Cabaye, Matuidi -Valbuena, Benzema, Griezmann

Selecţioner: Didier Deschamps

ELVEŢIA: Benaglio - Lichtsteiner, Von Bergen, Djourou, Rodriguez – Inler, Behrami - Xhaka, Shaqiri, Mehmedi – Seferovic

Selecţioner: Ottmar Hitzfeld

Arena Fonte Nova (Salvador).

VIDEO. Franța – Elveția, scor 5-2, la Campionatul Mondial de Fotbal 2014 din Brazilia. . Pariurile PUTEREA: Benzema (Franţa) - Seferovic (Elveţia).

Aparut in Puterea / Ultima modificare in data de: 2014-06-21

In legatura cu acest articol...

Programul meciurilor şi transmisunile TV de la Campionatul Mondial de Fotbal din Brazilia

VIDEO. Campionatul Mondial de Fotbal 2014. Brazilia a învins Croaţia cu scorul de 3-1

VIDEO. Mexic – Camerun 1-0, la Mondialul brazilian 2014

VIDEO. CAMPIOANA, NUMĂRATĂ ÎN PICIOARE. Spania – Olanda 1-5, la Campionatul Mondial din Brazilia 2014

VIDEO. Chile – Australia 3-1, la Mondialul din Brazilia 2014

VIDEO. Columbia – Grecia 3-0, la Mondialul din Brazilia 2014

VIDEO. Uruguay – Costa Rica 1-3, la Campionatul Mondial din Brazilia 2014

VIDEO. Coasta de Fildeș - Japonia 2-1, la Campionatul Mondial din Brazilia

VIDEO. Elveţia – Ecuador 2-1, la Mondialul din Brazilia

VIDEO. Franţa – Honduras, scor 3-0, la Campionatul Mondial din Brazilia

VIDEO. Germania a strivit Portugalia, scor 4-0, la Campionatul Mondial de Fotbal Brazilia 2014

VIDEO. Belgia – Algeria 2-1, la Campionatul Mondial din Brazilia 2014

VIDEO. Brazilia – Mexic, scor 0-0, la Campionatul Mondial de Fotbal 2014

VIDEO. Rusia – Coreea de Sud, scor 1-1 la Campionatul Mondial de fotbal din Brazilia

VIDEO. Olanda – Australia, scor 3-2, la Campionatul Mondial de Fotbal 2014 din Brazilia

VIDEO. Adiós, Spania! Chile merge în optimi la Campionatul Mondial de Fotbal 2014 din Brazilia!

VIDEO. Columbia - Coasta de Fildeş, scor 2-1, la Cupa Mondiala din Brazilia 2014

VIDEO. Uruguay – Anglia, scor 2-1, la Campionatul Mondial de Fotbal 2014 din Brazilia

VIDEO. Japonia – Grecia 0-0, la Mondialul din Brazilia 2014

JONNY
21 Iun 2014

ce poza e aia cu Benzema ca aseara avea barba,s-o fi barbierit in timpul meciului?