2019-11-22 23:08

Steaua – Gaz Metan Mediaș scor 3-1, în etapa a 7-a din Liga 1

|  18:10

VIDEO. Steaua – Gaz Metan Mediaș scor 3-1,VIDEO, în al doilea meci din etapa a 7-a în Liga 1. Trupa lui Costel Gâlcă a punctat prin Keşeru '12, '61 şi Sânmărtean '49, pentru Steaua, în timp ce Llullaku '68, la prima atingere de balon, a marcat golul de onoare pentru Gaz Metan Mediaş.

VIDEO. Steaua – Gaz Metan Mediaș scor 3-1,VIDEO, în al doilea meci din etapa a 7-a în Liga 1. La Steaua au debutat și două din ultimele transferuri, Rusescu, titular, și Paul Papp, intrat în minutul 83.

VIDEO. Steaua – Gaz Metan Mediaș scor 3-1,VIDEO, în al doilea meci din etapa a 7-a în Liga 1. Au evoluat formațiile:

Steaua: Arlauskis - Râpă, Szukala, Luchin (Papp '83), Latovlevici - Breeveld, Sânmărtean (Stanciu '73) - Ad. Popa, Keşeru, Chipciu - Rusescu (Vâlceanu '88). Antrenor: Constantin Gâlcă.

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Creţu, Trtovac, Mujdragici, Buzean - Romeo (Llullaku '68), Todea, Enescu (Cristea '64), Avram - Figliomeni (Roman '75), Buziuc. Antrenor: Cristian Dulca.

VIDEO. Steaua – Gaz Metan Mediaș scor 3-1,VIDEO, în al doilea meci din etapa a 7-a în Liga 1. Cartonaşe galbene: Rusescu '42, Sânmărtean '63 / Todea '72.

VIDEO. Steaua – Gaz Metan Mediaș scor 3-1,VIDEO, în al doilea meci din etapa a 7-a în Liga 1. La meci au asistat aproximativ 4.500 de spectatori. Galeria stelistă a refuzat să-și încurajeze favoriții, în semn de protest faţă de gestul fotbaliştilor, care după meciul retur cu Ludogoreţ Razgrad, din play-off-ul Ligii Campionilor, nu au fost la suporterii care au făcut deplasarea la Sofia pentru a-i saluta. Fanii au protestat în acest mod şi la meciul de la Chiajna cu FC Viitorul. Fanii de la Peluza Sud au părăsit tribunele înainte de jumătatea primei reprize.