2019-08-21 03:50

ALEGERI LOCALE. LISTA COMPLETĂ a candidaților din București și marile orașe

 |  23:10
ALEGERI LOCALE. LISTA COMPLETĂ a candidaților din București și marile orașe

Duminică, 5 iunie, românii își aleg primarii într-un singur tur de scrutin, precum și membrii consiliilor locale. După validările candidaturilor depuse la Biroul Electoral Central, Puterea a reunit numele tuturor candidaților care aspiră la funcția de primar general în Capitală, la fotoliul de primar de sector, precum și candidații din principalele orașe ale țării.

Astfel, pe buletinele de vot se vor regăsi următoarele nume:

Primăria Municipiului Bucureşti:

1. Mirel Amariţei - ProDemo

2. Daniel Barbu - ALDE

3. Cătălin Berenghi - independent

4. Nicuşor Dan - USB

5. Bogdan Diaconu - PRU

6. Petrică Dima - PSRO

7. Gabriela Firea - Alianţa PSD+UNPR

8. Iulia Gorea-Costin - PNŢCD

9. Niculae Neamţu - Partidul Republican

10. Cătălin Predoiu - PNL

11. Adrian Severin - PDS

12. Robert Turcescu - PMP

Primăria Sectorului 1:

1. Daniel Tudorache - PSD

2. Alexandru Nazare - PNL

3. Eugen Tomac - PMP

4. Laura Chiriac - ALDE

5. Clotilde Armand - USB

6. Andrei Piticaș - PRU

7. Gheorghe Pădure - independent

8. Ionuţ-Aurelian Chermenschi - PER

9. Carmen-Dorina Petroşel - Partidul Socialist Român

10. Maria Chirtoacă - PDS

Primăria Sectorului 2:

1. Augustin Hagiu - PRU

2. Dan Cristian Popescu - PNL

3. Radu Mihai Cristescu - PMP

4. Andrei Răzvan Condurăţeanu - PSRO

5. Mugur Mihai Toader - PSD+UNPR

6. Antoneta Georgeta Alexandra Bugner - USB

7. Stelian Damov - ALDE

8. Cezar Cătălin Marin - PPU(social-liberal)

9. Dumitru Pelican - PER

10. Rodica Dorina Roman - Partidul Socialist Român

11. Gigel Andrabulea - PDS

Primăria Sectorului 3:

1. Robert Negoiţă - PSD+UNPR

2. Daniel-Florin Ghiţă PRU

3. Roxana-Sanda Wring - USB

4. Cristina Ancuţa Pocora - PNL

5. Elena Petrescu - ALDE

6. Cristian Petrescu - PMP

7. Tudor-Gabriel Turiceanu - PPU(social-democrat)

8. Cristel Sabău - PER

9. Constantin Panait - independent

10. Florin-Ştefan Vasile - PDS

Primăria Sectorului 4:

1. Radu Răzvan Bratu-Iorga - PRU

2. Ioan-Răzvan Sava - PNL

3. Daniel Băluţă - PSD+UNPR

4. Marin Ştefănel Dan - PMP

5. Ştefan Spiridon - ALDE

6. Constantin-Titian Filip - PSRO

7. Virgil Nicorescu - PDS

8. Dumitru Dobre - USB

9. Paul Constantin Marinescu - Partidul Socialist Român

10. Ovidiu Dumitru Zară - Partidul Mişcarea Liberală

Primăria Sectorului 5:

1. Rodica Toth - PSRO

2. Daniel Florea - PSD

3. Ovidiu Raeţchi - PNL

4. Valentin Niţu - PMP

5. Marian Vanghelie - PDS

6. Dan Marian - ALDE

7. Bogdan Lencu - PRU

8. Florin Grigorescu - USB

9. Marian Spânoche - PND

Primăria Sectorului 6:

1. Ştefan-Viorel Florescu - independent

2. Gabriel Mutu - PSD+UNPR

3. Răzvan Horia Mironescu - PNL

4. Ioan Dinuţă - PRU

5. Robert Stan - ALDE

6. Ştefan Enache - PMP

7. Danil Tulugea - PND

Alba Iulia:

1. Mircea Hava - PNL

2. Călin Potor - PSD

3. Ovidiu Jidveian - ALDE

4. Clement Negruț - PMP

5. Dorin Șerdean - UNPR

6. Anca Iuliana Sava - independent

7. Mircea Trifu - independent

Arad:

1. Ciprian Florin Luca – independent

2. Ionel Ciupe – ALDE

3. Bognar Levente Grigore – UDMR

4. Viorica – Elvira Pop – independent

5. Sebastian Bulumac – independent

6. Gheorghe Falcă – PNL

7. Marin Lupaş – independent

8. Dorin Filip – independent

9. Samuel Caba – PMP

10. Adrian Wiener – PM10

11. Călin Costea – Mândri că suntem arădeni

Bacău:

1. Dragoş Luchian - PNL

2. Cosmin Necula - PSD

3. Cristinel Manolache - PSRO

4. Dragoş Daniel Stefan - ALDE

5. Claudiu Dorneanu - M10

6. Romeo Stavarache - independent

7. Cristian Ghingheş - independent

8. Emil Melinte - independent

9. Constantin Scripăţ - PMP

Baia Mare:

1. Cristian Ţâgârlaş Niculescu - PNL

2. Cătălin Cherecheş – Coaliţia pentru Baia Mare

3. Florin Tătaru - PSD

4. Ioan Mihai Ardelean - PND

5. Anamaria Gabriela Mărieş-Leş - ALDE

6. Iustin Ioan Talpoş - PMP

7. Călin Herţeg - M10

Brăila:

1. Marian Dragomir - PSD

2. Cătălin Boboc - PNL

3. Dan Păun - ALDE

4. Marioara Nistor - UNPR

5. Simona Drăghincescu - PND

6. Gheorghe Chiru - PNŢCD

7. Viorel Botea - PMP

8. Silviu Petrea - PSRO

9. Nicuşor Cîrîc - PRU

10. Adrian Râureanu - PRM

11. Marian Ion - independent

12. Mariana Bîtcă - independent

13. Cristian Techiu - independent

Braşov:

1. Mariana Sebeni - PER

2. Cornel Comşa - independent

3. George Scripcaru - independent

4. Florian Staicu - independent

5. Ion Dumitru Dumitrescu – independent, susţinut de UNPR

6. Mihai Sturzu - independent

7. Adrian Gabor - PNL

8. Cătălin Leonte - independent

9. Răzvan Popa - PSD

10. Mihai Costel - PMP

11. Vasea Carchelan - PRM

12. Cristian Macedonschi - FDGR

13. Adrian Atomei - ALDE

14. Ovidiu Grădinar - PND

15. Paul Becheanu - PPU

Bistriţa:

1. Alin Seserman - independent

2. Ovidiu Creţu - PSD

3. Stelian Dolha - PNL

4. Ionuţ Simonca - PMP

5. Vasile Moldovan - ALDE

6. Archiudean Mircea - PER

7. Mate Ioan – Partidul Blocul Unităţii Naţionale

8. Antal Attila – UDMR

9. Sigartău Petru – PNŢCD

10. Liviu Rusu Mihai – UNPR

Botoşani:

1. Ovidiu Portariuc - PSD

2. Cătălin Flutur - PNL

3. Mihai Ţăbuleac - PMP

4. Daniel Doctorescu - PRM

5. Tereza Nica - UNPR

6. Gabriel Atudoroae - ALDE

7. Corneliu Furtună - PNŢCD

8. Dan Iulian Honceru - PSD

9. Marius Ionuţ Mertic - PND

10. Marius Cristescu - independent

11. Viorel Florinel Coman - independent

12. Stelian Aivăncesei - independent

13. Florin Zberea - independent

14. Iulian Andrei Ciubotaru - PRU

15. Paul Onişa - independent

Buzău:

1. Ionescu Constantin - independent

2. Andrei Adrian Barac - PRU

3. Toma Constantin - PSD

4. Ovidiu Anghel - PNL

5. Ion Marin - PMP

6. Marius Vlăşceanu - PNŢCD

7. Ion Viorel - PSRO

8. Andrei Neder - ALDE

9. Ion Mircea - independent

10. Vasilică-Edmond Buga-Sfinteş - PRM

11. Constantin Popa - UNPR

12. Marius Silaghi - PER

13. Nicolae Voicu - Partidul Blocul Unităţii Naţionale

Călăraşi:

1. Daniel Ştefan Drăgulin - PNL

2. Marius Grigore Dulce - PSD

3. Elena Nicolache - UNPR

4. Virgil Marian Dumbravă - ALDE

5. Adrian Georgian Peanciu - PMP

6. Aurel Peicu - PSR

7. Maria Dragomir - PSRO

8. Nicolae Dragu - PDS

9. Ionuţ Dumitraşcu - PND

Constanţa:

1. Claudiu Iorga Palaz - PMP

2. Vergil Chiţac - PNL

3. Andrei Nicolae Tatu - independent

4. Claudiu Ceti - PPU

5. Decebal Făgădău - PSD

6. Ion Budi - independent

7. Nicolae Grosu - PRM

8. Gigi Christian Chiru - ALDE

9. Omer Sunnay - PND

10. Andrei George Popescu - independent

11. Dumitru Bădrăgan - PRU

12. Gheorghe Caruţiu - PNŢCD

Cluj-Napoca:

1. Emil Boc - PNL

2. Octavian Buzoianu - PSD+ALDE+PNȚCD+PRM+UNPR

3. Adrian Gurzău - PMP+PND

4. Mircia Giurgiu - PSRO

5. Pop Maria - M10

6. Liviu Alexa - Mişcarea Liberală

7. Bruno Roschnafsky - PPU(social-liberal)

8. Horvath Anna - UDMR

9. Ile David - UCDR

10. Fancsali Erno - PPMT

Craiova:

1. Ionel Pană - independent

2. Lia-Olguţa Vasilescu - Alianţa PSD-UNPR

3. Constantin Mireanu - independent

4. Dan Horaţiu Buzatu - PML

5. Dan-Adrian Cherciu – Alianţa Electorală pentru Craiova

6. Pavel Badea - PNL

7. Florentin Gust-Băloşin - PSRO

8. Nicolae-Arthur Andriţoi - PND

9. Mircea-Vasile Năstase - ALDE

Drobeta-Turnu Severin:

1. Anghel Gheorghe – PPU(social-liberal)

2. Screciu Marius-Vasile - Alianța Electorala PSD+UNPR

3. Pisoi Ilie – PNŢCD

4. Cîrjan Daniel-Olimpiu – PNL

5. Dincă Ion – PND

6. Ionescu Daniel – Alianţa Partida Romilor Pro Europa

7. Drăghia Georgeta – independent

8. Zorilă Daniel-Eugen – PSRO

9. Șolga Ion-Constantin - Platforma Acțiunea Civică a Tinerilor

10. Dobrotă Valentina-Gabriela - PMP

11. Rogobete Florin-Gheorghe – Partidul Blocul Unităţii Naţionale

12. Vâlcu Romulus – ALDE

13. Lolea Octavian – PSRO

14. Croitoru Gheorghe – PRM

Deva:

1. Petru Mărginean – PNL

2. Emil Stoica Mariș – PSD

3. Florin Nicolae Oancea – ALDE

4. Mircia Muntean – PSRO

5. Cristian Marius Vladu – PND

6. Corina Violeta Oprișiu – PMP

7. Mihai Popoviciu – Alianța pentru Hunedoara

8. Nicolaescu Sorin Ioan – PRM

Galaţi:

1. Nicușor Ciumacenco - PNL

2. Marius Stan - UNPR

3. Constantin Telegan - Partidul Mișcarea Liberală

4. Ionuț Florin Pucheanu - PSD

5. Iulian Nicușor Aramă - PSRO

6. Eugen Durbacă - ALDE

7. Cătălin Cristache - PMP

8. Daniela Chelaru - PND

9. Monica Roman - PRU

10. Simona Daniela Vreme - independent

11. Ionel Glodură - independent

12. Dorin Butunoiu - independent

Focşani:

1. Iorga Marius Eusebiu - UNPR

2. Berta Gabriela - PFM

3. Ioan Ştefan - PNL

4. Vulpe Gheorghe - ALDE

5. Milea Lionida - PND

6. Bîzna Mirela Carmen - PMP

7. Butnaru Catalin-Dan - Partidul Verde

8. Hristea Camelia - PRM

9. Ilie Lilian - PNŢCD

10. Misăilă Cristi Valentin - PSD

Iaşi:

1. Postolache Andrei - independent

2. Mihai Chirică - PSD

3. Traian Dobre - PSRO

4. Camelia Bogdănici - UNPR

5. Petru Movilă - PMP

6. Radu Botez - ALDE

7. Marius Bodea - PNL

8. Anca Preda - independent

9. Viorel Blăjuţ - independent

10. Cristian Cernescu - Forţa Moldova

Ialomiţa:

1. Adrian Mocioniu - PSD

2. Ioan Martin - PNL

3. Ionel Gae - ALDE

4. Gabi Ionaşcu - UNPR

5. Gheorghe Constantin - PSRO

6. Vasile Olaru – Partidul Ialomiţenilor

7. Radu Paros - PMP

8. Gina Enuţa Filip - PSR

9. Vlad Costea - independent

Miercurea-Ciuc:

1. Robert Kalman Raduly - UDMR

2. Emil Buse - PSD

3. Toke Ervin - PPMT

4. Marius Ţepeluş - PNL

5. Somay Peter - PCM

6. Robert Engelhardt - independent

Oradea:

1. Huszar Istvan - UDMR

2. Adelina Coste - PSD

3. Ştefan Herchi - ALDE

4. Nadia Pal - independent

5. Horea Vuşcan - PMP

6. Ilie Bolojan - PNL

7. Zatyko Gyula - PPMT

Piatra Neamţ:

1. Drăguşanu Vasile Cătălin – ALDE

2. Chitic Dragoş Victor – PNL

3. Harbuz Liviu - Alianţa Electorală PSD+UNPR

4. Ana Monda - M10

5. Roca Constantin-Florin – PRU

6. Aurelia Simionică - PSRO

7. Cristinel Laurenţiu Dulamă – PMP

8. Cristian Tomuleţ – PNŢCD

9. Valerică Frăţilă - PND

10. Traian Cociorbă - independent

11. Andrei Ignat - independent

Ploieşti:

1. Lola Gabriela Anghel – PND

2. Cătălina Bozianu – PMP

3. Mircea Chirițescu –PSRO

4. Adrian Florin Dobre – PNL

5. Marian Enache - candidat independent

6. Marius Fenichiu – candidat independent

7. Cristian Ganea – PSD

8. Grațiela Gavrilescu – ALDE

9. Raul Petrescu – UNPR

10. Radu Popescu – candidat independent

11. Daniel Savu – candidat independent

12. Iulian Teodorescu - PRM

13. Marian Cârstea - PRU

Piteşti:

1. Constantin Cornel Ionică - PSD

2. Narcis Sofianu - PNL

3. Sanda Fulga - UNPR

4. Andrei Gerea - ALDE

5. Dinu Dănuţ - independent

6. Mircea Andrei - PAM

7. Cătălin Bulf - PMP

8. Gheorghe Dinescu - PNŢCD

9. Tudor Pendiuc - independent

10. Niţă Victor - PPU(social-liberal)

Râmnicu Vâlcea:

1. Stoica Contantin Mircea - independent

2. Mircia Gutău - PER

3. Crăciunescu Grigore - PNL

4. Bragău Florin - PRU

5. Rădulescu Romeo - PSD

6. Remus Grigorescu - ALDE

7. Rotaru Constantin - PSRO

8. Mardale Ion - PND

9. Dorobanţu Constantin - PSRO

10. Dragnea Cornelia - PRM

11. Tanislav Constantin - PPU(social-liberal)

Reşiţa:

1. Paul V. Vasile Ovidiu – Partidul Verde

2. Jenar G. Gheorghe – UNPR

3. Bora C. Laurenţiu – independent

4. Crina I. Ioan - PSD

5. Ionescu D. Lucian - PNŢCD

6. Caplea C. Sergiu - PSRO

7. Popa I. Ioan - PNL

8. Almăjan Anca Georgeta - PPU(social-liberal)

9. Kovacs I. Ionela Mariana - ALDE

10. Purea D. Paul - PMP

11. Lazăr A. Narcis Adi - PND

Satu Mare:

1. Vasile Deac - PPU(social-liberal)

2. Adrian Cozma - PNL

3. Kereskenyi Gabor - UDMR

4. Dorel Coica - PSD

5. Adrian Ştef - ALDE

6. Horea Anderko - independent

7. Adelin Cristian Ghiarfaş - PNŢCD

8. Ioan Opriş - UNPR

9. Nicolae Ciorbă - PND

10. Csaki Csongor - PMP

Suceava:

1. Ion Lungu - PNL

2. Tiberius Brădăţan - PSD

3. Marian Andronache - PMP

4. Ştefan Alexandru Băişanu - ALDE

5. Alina Alupoaiei Geonea - PER

6. Marius Boghian - UNPR

7. Virgil Adrian Larionescu Moroşan - PND

Sfântu Gheorghe:

1. Antal Arpad - UDMR

2. Mădălin Guruianu - PNL

3. Rodica Pârvan - PSD

4. Victor Raica - UNPR

5. Balint Jozsef - PPMT

Sibiu:

1. Ovidiu Sitterli - PSD

2. Astrid Fodor - FDGR

3. Daniel Galan - UNPR

4. Răzvan Pop - PNL

5. Ovidiu Zeicu - PPU(social-liberal)

6. Ana Alexandrina Matei - independent

7. Ioan Gligor - PMP

8. Marius Popescu - ALDE

9. Ioan Ștefan Zară - independent

10. Florescu Eugenia - PRU

11. Pitu Lucian Gabriel – PSR

Slatina:

1. Teleu Livia - independent

2. Cristian Bircea - ALDE

3. Stelian Sima – Alianţa pentru Schimbare Olt

4. Cosmin Florescu – PMP

5. Emil Stelian Constantin Moţ – PSD

6. Nicolae-Cosmin Ciorei – UNPR

7. Marius Bălaşa – PNL

8. Cristian Bughea – PRM

9. George-Alexandru Ionică – PND

Târgovişte:

1. Cristian Stan - PSD

2. Ciprian Prisăcaru - PNL

3. Paul Briceag - PMP

4. Dumitru Barbu - ALDE

5. Florin Antoniu - PRU

6. Daniel Bucur - UNPR

7. Victor Isbaşescu - independent

8. Ana-Maria Nicolae - independent

9. Gabriel Virgil Păun - independent

10. Avram Iancu - PND

Târgu Mureş:

1. Ionela Ciotlăuş - ALDE

2. Soos Zoltan - independent

3. Dan Maşca - Partidul Oamenilor Liberi

4. Matei Nicolae Nicodim - PMP

5. Florea Dorin - independent

6. Papuc Sergiu Vasile - PSD

Tulcea:

1. Lucian Simion – PSD

2. Doru Şchiopu - independent

3. Ştefana Zibileanu - PNL

4. Bibu Nicolae - independent

5. Dumitru Vâlcu - PMP

6. Marius Tudorie - ALDE

7. Marian Valentin Şelaru - independent

8. Cornel Bâlbu - PND

9. Teodor Georgian Chiper – PRU

10. Constantin Hogea – independent

11. Mircea Petrică - PRM

Târgu Jiu:

1. State Nicola - Mişcarea Liberală

2. Rotaru Marian - PSRO

3. Buga Robert - PRU

4. Oprea Ramona Daniela - PER

5. Liviu Andrei - PMP

6. Catrinoiu Matei - PNCŢD

7. Lupulescu Octavian - PNL

8. Vlădaru Ion - ALDE

9. Bogdan Constantin - PSRO

10. Vlaicu Popa - UNPR

11. Cârciumaru Florin - PSD

12. Torop Sorin Stelian - PRM

13. Anghelescu F. Dumitru - PND

14. Oproiu Augustin Vasile - PDS

Timişoara:

1. Nicolae Robu – PNL

2. Florică Bîrsășteanu – PSD

3. Zsolt Molnar – UDMR

4. Cosmin Trif – PPU(social-liberal)

5. Ilare Bordeașu – ALDE

6. Marius Dugulescu – PMP

7. Adrian Orza – independent

8. Gabriela Simona Tiriteu – BUN

9. Petrică Folică – PND

10. Ion Răducanu – UNPR

11. Liviu Băcana – PRU

Vaslui:

1. Vasile Pavăl - PSD

2. Christian Pavelescu - ALDE

3. Alecsandru Volocaru - PND

4. Ioan Aionoae - FDIN

5. Marius Marian Arcăleanu - PNL

6. Marius Acasandrei - PMP

7. Ovidiu Mihăiţă Băetu - UNPR

8. Gicu Cristinel Pascal - PRU

9. Marius Adrian Stancu - PSRO

Zalău:

1. Ionel Ciunt - PSD

2. Radu Căpîlnaşiu - PNL

3. Taloş Gheorghe-Mirel - ALDE

4. Lungu Vasile-Cristian - PMP

5. Labo Ioan-Dorel - PNŢCD

6. Abrudan Mircea - UNPR

7. Fazakas Nicolae - UDMR

8. Stanciu Gheorghe - independent

9. Ember Radu Traian – independent


Aparut in Puterea / Ultima modificare in data de: 2016-06-03



Parerea ta...

VOTATI PENALII
04 Iun 2016

NU MAI SCAPA BRASOVENII DE "GUNOIUL" ASTA CARE AR FURA TOT DE LA TOTI ?MII DE LOCUITORI NU AU APA CALDA SI CALDURA DIN CAUZA LUI , CONTROLEAZA TOT CE SE CHEAMA AFACERI MAFIOTE LA NIVELUL MUNICIPIULUI SI AL JUDETULUI , INTR-UN CUVANT , NU SE MAI SATURA. "Hotelul de lux Kronwell de lângă gara din Brașov este proprietatea ascunsă a lui George Scripcaru. Profitând de puterea cu care a fost investit, dar și de relațiile cu gașca pedelistă în frunte cu Elena Udrea, fost ministru al turismului, și Sorin Munteanu, fost secretar de stat în același minister, Scripcaru a devenit, prin interpuși, autorul și proprietarul uneia dintre cele mai importante afaceri murdare din frumosul nostru oraș"
Doresc sa comentez



PUBLICITATE


Ultimele stiri


PUBLICITATE





PUBLICITATE


STARBAG




Saray