2020-03-29 02:01

Lista candidaților PNL la alegerile locale, VALIDAȚI de conducerea partidului

 |  14:05
Lista candidaților PNL la alegerile locale, VALIDAȚI de conducerea partidului

Conducerea PNL a validat în mare parte lista candidaților pentru alegerile locale. Pe respective listă se regăsește Mihai Chirica, la Primăria Iași, care va face tandem cu Costel Alexe la Consiliul Județean, scrie hotnews.ro.

La București a fost validată doar candidatura lui Nicușor Dan, în vreme ce decizia în privința candidaților pentru Primăriile de sector a fost pentru moment amânată.

Lista candidaților PNL validați:

Alba: Ion Dumitrel (Consiliul Județean)

Arad: Iustin Cionca(Consiliul Județean), Sergiu Bălceanu (Primărie)

Arges: amânat

Bacău: Ionel Palăr (Consiliul Județean), primărie-amânat

Bihor: Ilie Bolojan (Primăria Oradea), Consiliul Județean- amânat

Bistrița Năsăud: Nelu Turc (Bistrița), Consiliul Județean - amânat

Botosani: Costel Șoptică (Consiliul Județean), Cătălin Flutur(primărie Botoșani)

Brașov: Adrian Veștea (primărie Brasov), Consiliul Județean - amânat

Brăila decizii amânate

Bucuresti: Nicusor Dan (primăria Capitalei), decizia candidați sectoare - amânată

Buzau: Cristi Romanescu (Consiliul Județean), Adrian Zoican (Primărie Buzău)

Caras Severin: Romeo Dunca (Consiliul Județean), Ioan Popa (Primărie Reșița)

Călărași: Barbu Valentin (Consiliul Județean), Dan Dragulin (Primăria Călărași)

Cluj: Alin Tise (Consiliul Județean), Emil Boc (Primărie Cluj Napoca)

Constanta: Mihai Lupu (Consiliul Județean), Vergil Chițac (Primărie Constanța)

Covasna: Liviu Comaneci (Primărie Sf Gheorghe)

Dâmbovița: Ion Sorin (Consiliul Județean), Aurelian Cotinescu (Primărie Târgoviște)

Dolj: Alexandru Gâda (Consiliul Județean), Nicolae Giugea (Primarie Craiova)

Galați și Giurgiu: decizii amânate

Gorj: decizie amânată la Consiliul Județean, Marcel Romanescu (Primăria Tg. Jiu)

Harghita: decizie Consiliul Județean, amânată. Marius Tepelus (Primăria Miercurea Ciuc)

Hunedoara: Adrian David (Consiliul Județean), Florin Oancea (Primărie Deva)

Ialomița: Luminita Barcari (Consiliul Județean), Dragos Soare (Primărie Slobozia)

Iasi: Costel Alexe (Consiliul Județean), Mihai Chirica (Primărie Iași),

Maramureș: decizii amânate

Mehedinti:decizie amânată pentru Consiliul Județean, Daniel Cârjan (Primărie Drobeta Turnu Severin)

Ilfov: Thuma Hubert (Consiliul Județean)

Mures: Cristian Chirtes (Consiliul Județean), Teodora Benedek (Primărie Tg. Mureș)

Neamt: decizii amânate

Olt: Ion Voicu (Consiliul Județean), Liviu Voiculescu (primărie Slatina)

Prahova: Iulian Dumitrescu( Consiliul Județean), Andrei Voloșevici ( Primărie Ploiești)

Satu Mare: decizii amânate

Salaj: Dinu Iancu Sălăjanu (Consiliul Județean,) Vasile Bulgărean(Primăria Zalău)

Sibiu: Daniela Câmpean (Consiliul Județean), Adrian Bibu (Primărie Sibiu)

Suceava: Gheorghe Flutur (Consiliul Județean), Ion Lungu (Primărie Suceava)

Teleorman: Eugen Pîrvulescu (Consiliul Județean), Vera Mitran (Primăria Alexandria)

Timis: Alin Nica (Consiliul Județean), Nicolae Robu (Primărie Timișoara)

Tulcea: George Siscu (Consiliul Județean), Ștefan Ilie (Primărie Tulcea)

Vâlcea: decizie amânată Consiliul Județean, Virgil Pârvulescu (Primăria Râmnicu Vâlcea)

Vaslui: decizii amânate

Vrancea: Cătălin Toma (Consiliul Județean), Ion Ștefan (Primărie Focșani)


Aparut in Puterea / Ultima modificare in data de: 2020-03-09



Parerea ta...

Doresc sa comentez



PUBLICITATE


Ultimele stiri



PUBLICITATE






PUBLICITATE


Conferinta-Business



Saray

FOCUS MEDIA

Profesionalism focusat pe tine