2019-10-16 00:19

Ce performanţă pentru Răzvan Lucescu, care s-a mai apropiat cu un pas de TITLU în Grecia!

|  21:12

PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a învins clar duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, echipa Atromitos Atena, într-un meci din etapa a XXIV-a a campionatului Greciei. Lăudabil este că trupa lui Luce jr. este neînvinsă în campionatul elen de un an de zile, de pe 11 martie 2018 (0-3 cu AEK Atena).

Golurile au fost marcate de Oliveira ’39, Biseswar ‘45+3 (penalty) şi Swiderski ’82. În minutul 17, Vieirinha, de la PAOK, a ratat un penalty. De la oaspeţi a fost eliminat Bruno Souza, în minutul 90.

PAOK Salonic este lider în clasament, cu 64 de puncte, cu zece mai multe decât a doua clasată, Olympiakos, care are un meci mai puţin disputat.