2020-04-08 12:55

DERBY spectacol: Dinamo a învins FCSB după o partidă cu mari emoții

|  22:25

Dinamo a câștigat derby-ul cu FCSB, scor 2-1 în fața a 28.000 de suporteri pe Arena Națională. Meciul a fost întrerupt de două ori.

Andrei Sin a deschis scorul în minutul 37, cu o execuție fabuloasă. La finalul primei reprize, FCSB a primit o lovitură de la 11 metri, iar Florin Tănase a egalat.

În repriza secundă, vicecampioana a jucat în 10 oameni, iar Dinamo a marcat golul victoriei prin Vali Lazăr, minutul 62.

Meciul a fost întrerupt pentru 10 minute din cauza suporterilor care au aruncat cu petarde pe teren.

De asemnea, Iulian Cristea l-a faultat dur pe Perovic! Atacantul nu a mai putut juca în această partidă. Două ambulanțe au intrat pe teren, iar fundașul FCSB-ului a fost eliminat.

Ultimele patru confruntări s-au încheiat la egalitate, iar de fiecare dată ambele echipe au marcat. Acum, Dinamo și FCSB sunt despărțite de 12 puncte în clasament.