2019-12-12 16:46

Larisa Iordache, campioană națională la individual compus

|  20:02

Proba de individual compus din cadrul Campionatul Național de gimnastică artistică a fost câștigată de Larisa Iordache. Competiția pe echipe a câștigată de CS Dinamo București.

Gimnasta Larisa Iordache a câștigat sâmbătă al treilea titlu național consecutiv la individual compus. Ea s-a impus la Campionatul Național de gimnastică artistică în urma acumulării unui total de 61,100 puncte. Potrivit Agerpres, Iordache a fost urmată pe podium de Anamaria Ocolișan (57,700 puncte) și de Diana Bulimar (57,250).

Concursul feminin pe echipe a fost câștigat de CS Dinamo București. Echipa alcătuită din Andra Angelescu, Diana Bulimar și Larisa Iordache a obținut un punctaj total de 169,950 puncte. CNS Cetate Deva 1 a reușit un punctaj de 169,750, în vreme ce echipa CNS Cetate Deva 2 a acumulat 167,850 puncte.