2019-11-19 12:57

LIGA CAMPIONILOR: CFR Cluj o învinge cu greu pe Maccabi Tel Aviv

|  00:40

CFR Cluj a castigat prima mansa a turului doi preliminar din Liga Campionilor, scor 1-0, in fata israelienilor de la Maccabi Tel Aviv.

Campioana Romaniei a luat o optiune serioasa pentru calificarea in turul 3 dupa o victorie in stilul clasic al lui Dan Petrescu.

Ardelenii au avut un start mai bun de joc si au inscris la prima mare ocazie de gol, dintr-o faza deja obisnuita pentru CFR: corner executat excelent de Deac, la care Omrani a trimis perfect cu capul in minutul 22.

Scenariul se putea repeta in minutul 36, cand Omrani a aparut din nou la finalizare, dar de aceasta data a trimis cu capul pe langa poarta.

CFR putea face 2-0 si in minutul 49, insa Rondon a ratat incredibil dintr-o pozitie excelenta.

In ultima jumatate de ora, cei de la Maccabi Tel Aviv au controlat jocul, dar scorul a ramas neschimbat.

Mansa retur va avea loc martea viitoare, de la ora 20:00.