2019-11-14 21:55

NEBUNIE în Champions League: Tottenham ELIMINĂ Ajax! Ne așteaptă FINALA englezească

|  00:14

O nouă seară nebună în semifinalele Champions League. După ce a fost învinsă în tur cu 1-0 de Ajax, Tottenham a făcut praf echipa lancierilor cu un scor final în retur de 3-2.

Prima repriză le-a aparținut cu siguranță lăncierilor, în minutul 5 De Ligt se inalta superb la lovitura de colt si inscrie cu capul. Apoi, în minutul 35, Trippier pierde o minge la jumatatea terenului, iar olandezii pleaca pe contraatac. Van de Beek trimite in stanga catre Tadic, acesta paseaza in centru catre Ziyech, care il invinge pe Lloris cu un sut superb.

După ce au fost conduși cu 2-0 la pauză, cei de la Tottenham par să prindă forțe noi.  In minutul 55, Moura trimite catre Dele Alli, acesta dribleaza un adversar si intoarce catre acelasi Moura, care il executa pe Onana si reduce din diferenta. Patru minute mai tarziu, același Moura reuseste dubla, dupa o faza nebuna. Llorente primeste in careu, nu il poate invinge pe Onana, mingea ajunge la Moura, care intoarce un adversar si trimite in plasa. Ce rasturnare de situatie! Ajax - Tottenham 2-2. Un singur gol ii mai desparte pe englezi de finala Champions League, gol reușit de același Moura in minutul 96.

Fericiții calificați în finala Champions League vor da piept în meciul final cu Arsenal Londra.