2019-11-14 06:25

Perechea Tecău - Rojer s-a CALIFICAT în sferturi la WIMBLEDON. Cu cine joacă pentru un loc în SEMIFINALE

|  16:19

Perechea formată din Horia Tecău şi Jean-Julien Rojer s-a calificat în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de la Wimbledon, al treilea de Mare Şlem al anului.

Cuplul româno-olandeză a trecut de perechea Maximo Gonzalez/Horacio Zebalos (Argentina), cap de serie numărul 9, ultimii abandonând la scorul de 7-6 (7/1), 3-6, 7-5, 4-3, după două ore şi 41 de minute de joc.

Adversarii din sferturi vor fi învingătorii din meciul dintre Roman Jebavy/Philipp Oswald (Cehia/Austria) - Juan Sebastian Cabal/Robert Farah (Columbia /favoriţi numărul 2).

Calificarea în sferturi în proba de dublu la Wimbledon este recompensată cu 67.000 de lire steriline.