2019-06-17 15:48

România, EGAL dramatic cu Norvegia! Keseru și Tătărușanu, salvatorii Naționalei

|  23:39

Echipa Națională a reușit un egal dramatic în meciul cu Norvegia din cadrul preliminariilor pentru Campionatul European din 2020, scor final 2-2. Deși Cosmin Contra a trimis în teren o echipă ofensivă, românii s-au luptat până în ultimul minut de joc să le facă față norvegienilor.

După o primă repriză în care naționala a stat mai mult în defensivă și Ciprian Tătărușanu a strălucit, repriza a doua a venit cu golurile meciului, dar și o echipă a României care a arătat mult mai bine.

În minutul 56 Anton greseste copilareste la mijlocul terenului, mingea ajunge la Odegaard, al carui sut e blocat, iar T. Elyounoussi marcheaza cu mult noroc!

În minutul 70 King il dribleaza usor pe Grigore, ii paseaza apoi lui Odegaard, iar jucatorul lui Real Madrid duce scorul la 2-0 in favoarea gazdelor!

Șapte minute mai târziu, Keseru marcheaza cu capul dupa un corner executat bine de Maxim!

Același Keseru, în ultimele două minute de prelungiri, la limita offside-ului, marcheaza dupa un sut al lui Ianis Hagi!