2019-07-17 16:14

ROMÂNIA, înfrângere cu SUEDIA, 1-2 (0-2), în preliminariile EURO 2020

|  21:37

Naţionala de fotbal a României a debutat cu stângul în preliminariile EURO 2020, după ce a fost învinsă de Suedia cu scorul de 2-1 (2-0), în Grupa F, sâmbătă seara, pe Friends Arena din Solna.

Suedia s-a impus prin golurile marcate de Robin Quaison (33) şi Viktor Claesson (40), în timp ce pentru tricolori a înscris Claudiu Keşeru (58), informează Agerpres. România a făcut o primă repriză slabă şi a încasat două goluri, după erori mari de apărare, dar jucătorii antrenaţi de Cosmin Contra au evoluat mai bine după pauză, au reuşit să înscrie şi au fost destul de aproape de egalare. România va juca următorul meci din această campanie cu selecţionata Insulelor Feroe, marţi, la Cluj-Napoca.