2019-11-14 01:56

RUGBY: Care este prima semifinală de la Cupa Mondială

|  08:25

Primele două sferturi de finală ale Cupei Mondiale de rugby s-au terminat cu rezultatele scontate de specialişti. Africa de Sud - Noua Zeelanda va fi prima semifinală a competiţiei.

Astfel, Africa de Sud a trecut de Tara Galilor, dupa un meci insa foarte greu, terminat cu 23-19 pentru fosta dubla campioana mondiala. Oamenii din emisfera de Sud au intors abia in minutul 74 scorul, care era atunci de 19-18 pentru galezi, scrie Ziare.com.

Adversarii africanilor vor fi cei din Noua Zeelanda, campioana mondiala in exercitiu. Aceasta a trecut clar de Franta cu 62-13. A fost cea mai grea infrangere pentru cocosii galici in istoria Cupelor Mondiale, acestia fiind lasati absolut fara replica in fata celor mai buni jucatori din lume.

Duminica vor avea loc ultimele sferturi, Irlanda - Argentina si Scotia - Australia.