2019-11-17 17:46

Spania ÎNVINGE fără emoții Franța și merge în FINALA Campionatului European de tineret

|  00:08

Spania s-a calificat in finala EURO U21, dupa ce a invins fara emotii Franta, scor 4-1. Ibericii se vor înfrunta cu Germani în actul final al competiției.

Selectionata iberica a inceput mai greu meciul, iar Mateta a deschis scorul pentru francezi in minutul 16, din penatli.

Totusi, pana la pauza s-a facut deja 2-1 pentru Spania, dupa reusitele lui Roca (28) si Oyarzabal, din penalti (45).

In partea secunda, Franta a mai inscris de doua ori, prin Olmo (47) si Mayoral (67).

In ultimul act, Spania se va duela cu Germania, care astazi a invins Romania cu 4-2.

Finala va avea loc duminica, de la ora 21:45, pe Dacia Arena din Udine.