2019-10-20 09:38

Bianca Andreescu a ABANDONAT în optimi la turneul de la Miami

|  23:12

Jucătoarea canadiană de origine română Bianca Andreescu a abandonat în setul doi al meciului cu estona Anett Kontaveit, din optimi la turneul de la Miami, informează News.ro.

Andreescu, locul 24 mondial, a abandonat la scorul de 6-1, 2-0, pentru Kontaveit, locul 19 mondial şi cap de serie 21.

În sferturi, Kontaveit va evolua cu învingătoarea din meciul dintre daneza Caroline Wozniacki şi taiwaneza Su-Wei Hsieh.

Turneul de la Miami face parte din categoria "Premier Mandatory", are premii totale în valoare de $9.035.428, se dispută pe hard și a avut la start 128 de jucătoare pe tabloul principal de simplu. Ultimele campioane sunt Sloane Stephens (2018), Johanna Konta (2017), Victoria Azarenka (2016) și Serena Williams (2015, 2014 și 2013).