2019-10-14 04:51

Halep, eliminată de la tuneul de la Wuhan

|  16:33

După un meciu mult mai greu decât se aştepta, sportiva româncă a părăsit turneul de la Wuhan, învinsă de britanica Johanna Konta.

Simona Halep a fost eliminat, miercuri, în optimile de finală ale turneului de la Wuhan, China. Britanica Johanna Konta a învins-o în setul decisiv cu scorul de 3-6, 6-3, 5-7.

Romanca a inceput slab partida si si-a pierdut serviciul, iar adversara sa a facut rapid 3-0. Simona nu a reusit sa recupereze game-ul pierdut pe serviciul sau, astfel ca jucatoarele au mers umar la umar pana la finalul setului. Partida a durat doua ore si 19 minute.Simona Halep sufera astfel o noua infrangere rusinoasa, a doua partida pierduta in fata unei jucatoare situata mult mai jos in clasamentul WTA, dupa infrangerea din sferturile de finala de la Guangzhou, cu Denisa Allertova, locul 74 mondial.

Aparut in Puterea / Ultima modificare in data de: 2015-09-30

In legatura cu acest articol...

Halep, prima victorie din turneul de la Wuhan

Simona Halep, în continuare pe locul 2 mondial. Ce poziţii ocupă celelalte românce