2019-12-15 02:50

Perechea Horia Tecău/Jean-Julien Rojer, în sferturile de finală la Beijing

|  09:34

Perechea Horia Tecău/Jean-Julien Rojer s-a calificat, luni, în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de la Beijing, după ce a învins cuplul Eric Butorac/Scott Lipsky, cu scorul de 3-6, 6-3, 10-4.

Competiţia este dotată cu premii în valoare totală de 2.700.510 dolari.

Horia Tecău şi Jean-Julien Rojer au avut nevoie de 65 minute de joc pentru a câştiga partida din optimi. În urma acestei victorii, aceştia sunt recompensaţi cu 19.890 dolari și 90 de puncte WTA.

Horia Tecău și Jean Julien Rojer i-au mai învins o dată pe americanii Butorac/Lipsky, anul acesta, în optimi la US Open.

În sferturile turneului de la Beijing, perechea româno-olandeză va întâlni învingătorii din meciul Pablo Cuevas (Uruguay)/Viktor Troicki (Serbia) — Rohan Bopanna (India)/John Isner (SUA), transmite Agerpres.