2020-08-10 11:42

România obţine medaliile de bronz în finala pe echipe la CE de gimnastică masculină !

|  18:22

Echipa masculină de gimnastică a României a câştigat, sâmbătă, medalia de bronz la Campionatele Europene de la Montpellier, medaliile de aur fiind obţinute de Marea Britanie, iar cele de argint de Rusia.

Echipa României, în componenţa Cristian Băţagă, Ovidiu Buidoşo, Vlad Cotună, Marius Berbecar, Flavius Koczi, a obţinut 261,319 puncte, potrivit Mediafax.

Marea Britanie (Louis Smith, Daniel Purvis, Kristian Thomas, Ruslan Panteleimonov, Max Whitlock) a obţinut 266,296 puncte, ceea ce i-a adus medalia de aur, iar Rusia (Emin Garibov, Denis Abliazin, Aleksander Balandin, David Beliavski, Anton Golotsutskov) s-a clasat pe locul doi, cu 265,535 puncte.