2020-08-07 21:47

Viitorul Constanţa - Steaua 0-4

|  23:45

Steaua Bucureşti a surclasat pe Viitorul Constanţa cu scorul de 4-0 (3-0), duminică seara, pe stadionul ''Farul'', într-un meci din etapa a 15-a a Ligii I de fotbal, potrivit Agerpres.

Steaua conducea deja în minutul 5 cu 2-0, după golurile lui Alex Chipciu (2), după o gafă a lui Florin Bejan, şi Raul Rusescu (5), dintr-un penalty acordat pentru faultul lui Mihai Bălaşa la Cristian Tănase. Al treilea gol al Stelei a fost reuşit de fundaşul Florin Gardoş (27), din foarfecă, iar Rusescu a realizat ''dubla'' în repriza secundă (68).

Gardoş a marcat primul său gol în Liga I.

Steaua a terminat meciul în 10 jucători, după ce Stefan Nikolic s-a accidentat pe final.

FC Viitorul Constanţa - FC Steaua Bucureşti 0-4 (0-3), stadion 'Farul' – Constanţa

Au marcat: Alex Chipciu (2), Raul Rusescu (5 - penalty, 68), Florin Gardoş (27).

Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi); arbitri asistenţi: Mircea Orbuleţ (Bucureşti), Alexandru Cerei (Cluj-Napoca); arbitru de rezerve: Emil Voicu (Bacău)