FCSB – FC Argeș 2-1. Roș-albaștrii au revenit de la 0-1 (Video)

Publicat: 31 oct. 2021, 22:35, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori
FCSB - FC Argeș 2-1. Roș-albaștrii au revenit de la 0-1 (Video)

FCSB a învins-o pe FC Argeș, cu 2-1, într-un meci disputat la Buzău, duminică seară, în etapa a 14-a a Ligii I.

Oaspeții au solicitat penalty, în minutul 6, dar arbitrul a acordat fault în atac, după ce Ișfan a căut în duel cu Cristea. După patru minute, Tofan a respins de pe linia porții o minge șutată de Keșeru.

FC Argeș a deschis scorul în minutul 62, prin Raynov.

FCSB a egalat după cinci minute, prin Octavian Popescu. Acesta a marcat cu un șut din marginea careului, după centrarea lui Tănase. FCSB a înscris golul victoriei, patru minute mai târziu, prin Vali Gheorghe.

FCSB: Vlad – Haruţ (Creţu ’60), Vinicius, Cristea, Radunovic – Olaru, Oaidă, Tănase (Dumiter ‘90+1) – Budescu (V. Gheorghe ’60), Keşeru (Şut ’87), I. Stoica (Oct. Popescu ’60). Antrenor: Edward Iordănescu

FC Argeş: Greab – Tofan, Turda, J. Miguel, Muşat (Viana ’79) – Meza Colli, Rainov – Işfan , I. Şerban, Latovlevici – Fatai (Dumitraşcu ’79). Antrenor: Andrei Prepeliţă