Un suporter a murit după un infarct suferit la un gol al echipei favorite

Publicat: 22 nov. 2021, 19:44, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

Un suporter al echipei de fotbal Fenerbahçe Istanbul a murit duminică, în urma unui atac de cord, după golul victoriei din prelungirile derby-ului cu Galatasaray, transmite news.ro, care citează agenția de presă turcă DHA.

La scorul de 1-1, în minutul 90+4, Miguel Crespo a marcat golul victoriei pentru Fenerbahce. Ahmet Uysal, în vârstă de 60 de ani, se afla în cafeneua nepotului său când a exultat pentru gol, apoi s-a prăbuşit. Acesta a murit la spital, în ciuda intervenţiei medicilor.

Când Fenerbahçe, pe care l-a iubit atât de mult, a marcat în timpul prelungirilor, unchiul meu s-a prăbuşit la pământ. Nu a suportat această emoţie”, a spus nepotul său, Ercan Uysal, potrivit sursei citate.

Fenerbahçe ocupă locul cinci în clasament, cu 23 de puncte în 13 meciuri, iar Galatasaray ocupă locul 8, cu 21 de puncte.