Mircea Rednic și-a făcut praf elevii după înfrângerea cu CS Mioveni: “Dacă nu câștigi un duel, nu ai ce căuta aici”

Publicat: 16 dec. 2021, 22:18, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

Antrenorul echipei Dinamo, Mircea Rednic, şi-a criticat jucătorii după meciul cu CS Mioveni, scor 1-2.  Acesta a anunțat restructurarea lotului.

„Aici a fost o greșeală individuală. Nu ai voie să faci așa ceva. Ce căuta el acolo pe 6 metri? Se repetă greșeala din meciul cu Târgoviște. Nu e păcat să-ți bați joc de munca colegilor tăi? Am fost obligat să schimb, că nu am multe soluții. Noi am pierdut, nu că cei de la Mioveni au avut cine știe ce ocazii.

Noi am avut 3 puncte și nu e prima oară. Nu se poate, un pic de concentrare, și la jucători cu experiență. Sunt foarte supărat, nu e prima greșeală. E păcat, veneai după o victorie. Au fost puțini mai buni cei de la Mioveni în prima parte, dar am echilibrat în repriza a doua.

Am avut câteva contraatacuri unde nu a fost ultima pasă bună. Tuturor le-am dat șansă, ați văzut. Unii pe care i-am adus deja și-au reziliat. Dacă tu în 45 de minute cu Mioveni nu câștigi un duel, nu ai ce căuta aici„, a spus Mircea Rednic.

CS Mioveni a învins-o, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, pe Dinamo, într-un meci din etapa a 20-a a Ligii 1.