CSM București – Ferencvaros 25-19. Victorie clară pentru echipa lui Neagu, în Liga Campionilor

Publicat: 18 oct. 2020, 20:48, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

CSM București a învins echipa maghiară Ferencvaros, scor 25-19, duminică, pe teren propriu, în etapa a 5-a a grupelor Ligii Campionilor la handbal feminin. Cristina Neagu a revenit pe parchet după ce a fost infectată cu coronavirus și a marcat de 6 ori.

La pauză, scorul era 12-10 pentru românce. În repriza secundă, handbalistele pregătite de Adi Vasile au mărit avantajul pe tabela de marcaj și au câștigat partida fără emoții. Cea mai bună marcatoare a fost Dembele, cu 9 reușite.

Bucureștencele au ajuns la 4 victorii și o înfrângere în Champions League, în acest sezon.

În clasamentul Grupei A din Liga Campionilor, CSM București ocupă locul 3, cu 6 puncte. Pe prima poziție se află Vipers Kristiansand, cu 7 puncte, urmată de Rostov pe Don, la egalitate de puncte.

În etapa următoare, CSM va juca în deplasare cu echipa germană SG BBM Bietigheim, pe 25 octombrie.