Voluntari – U Craiova 1948 2-1. A doua înfrângere a lui Adrian Mutu, la echipa olteană (Video)

Publicat: 31 iul. 2021, 21:36, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

FC Voluntari a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa U Craiova 1948, într-un meci din etapa a treia a Ligii 1.

Toate cele trei goluri au fost marcate în repriza secundă. FC Voluntari a deschis scorul, la două minute de la reluare. Lopesc a marcat, dintr-o centrare din corner, a lui Rață.

Ilfovenii au dus scorul la 2-0, în minutul 67. Autorul primului gol, Lopes, a centrat până la Armaș, iar moldoveanul a înscris.

Oltenii au redus din diferență cu trei minute înainte de final, prin Bălan.

FC Voluntari: Rîmniceanu – Ricardinho, G. Tamaş, Armaş, Briceag – M. Ilie (R. Ion ’74), V. Raţă, N. Roşu (Achim ’58) – L. Fulop (Tavares ’59), Nemec (Paraschiv ’46), Lopes (Vlad ’81). Antrenor: Liviu Ciobotariu

U Craiova 1948: S. Mogoşanu – R. Negru, Diallo, Kovacic, Huyghebaert – Baeten, A. Albu, Asamoah, Sidibe (Vieira ’54) – C. Bălan, Bauza (Raicea ’35). Antrenor: Adrian Mutu