Academica Clinceni – FC U Craiova 1-2 | Adrian Mutu, la a doua victorie pe banca tehnică a echipei oltene (Video)

Publicat: 07 aug. 2021, 20:38, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori
Academica Clinceni - FC U Craiova 1-2 | Adrian Mutu, la a doua victorie pe banca tehnică a echipei oltene (Video)

FC U Craiova 1948 a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1, Academica Clinceni, într-un meci din etapa a patra a Ligii 1.

Oltenii au deschis scorul în minutul 27.Sidibe l-a învins pe portarul Păun, cu un șut din interiorul careului. Pasa decisivă i-a aparținut lui Baeten. Cu două minute înainte de pauză, Sidibe i-a pasat lui Asamoah, acesta a trimis în fața porții, iar Baeten a dus scorul la 2-0 pentru oaspeți.

Finalul de meci a fost electrizant. În minutul 84, Academica a redus din diferență, prin Chandarov, care a marcat cu o lovitură de cap.

FC U Craiova s-a impus, iar Adrian Mutu a ajuns la a doua victorie pe banca tehnică a nou-promovatei.

Au evoluat echipele

Academica Clinceni: A. Păun – Fl. Achim, Bilali, Gardoş (Patriche ’68), Holzmann (Pîrvulescu ’46) – Cioiu (Omoh ’57), L. Filip (Chandarov ’57), Cascini, Vanzo (William ’46) – Vellios, Gavra. Antrenor: Ilie Poenaru

U Craiova 1948: Gremsl – R. Negru, Diallo, Kovacic, Huyghebaert – S. Asamoah, D. Albu, V. Pop (Gajic ’74) – S. Sidibe (Bagayoko ’74), C. Bălan (Vieira ’64), Baeten (Raicea ’64). Antrenor: Adrian Mutu