Andrei Ciolacu a marcat două goluri în trei minute în Malta și a adus un punct echipei sale (Video)

Publicat: 28 aug. 2022, 13:30, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

Andrei Ciolacu a marcat primele sale goluri în noul sezon al campionatului de fotbal al Maltei.

Echipa la care este legitimat atacantul român, Floriana, a remizat, scor 2-2, în deplasare cu Sirens, sâmbătă, în etapa a doua a campionatului. Gazdele au condus cu 2-0, prin golurile marcate de Alex Cini (4) şi de bulgarul Ivan Kolev (29). Andrei Ciolacu a intrat la pauză și a marcat în minutele 73 și 75.

Din minutul 69, gazdele au evoluat în inferioritate numerică, Cini primind al doilea cartonaş galben. În clasament, Birkirkara este lider cu maximum de puncte (6), iar Floriana a acumulat patru puncte.