Arsenal – Chelsea 0-2. Lukaku a revenit cu gol (Video)

Chelsea s-a impus cu 2-0 în deplasare, cu Arsenal, în derby-ul Londrei. Partida s-a disputat duminică, în etapa a doua a campionatului din Anglia.

Belgianul Romelu Lukaku, revenit de curând la Chelsea, a deschis scorul în minutul 15. Atacantul a marcat cu un șut din fața porții, în urma centrării excelente a lui Reece James. Echipa antrenată de Tuchel a mai punctat prin Reece James în minutul 35. Lukaku a fost aproape de gol și în minutul 77, dar a nimerit bara.

Chelsea are 6 puncte după două etape şi împarte prima poziţie a clasamentului cu Liverpool. Învinsă în prima etapă de nou-promovata Brentford, Arsenal nu are niciun punct şi este pe locul 19, penultimul.

Mai multe articole...

Cele mai noi articole

Diana Șoșoacă – schimbare „serioasă” de planuri: nu mai candidează la...

Senatoarea Diana Șoșoacă, cunoscută pentru ieșirile ei controversate și pozițiile extrem de critice față de autorități, pare să fi făcut o altă "mutare strategică"...
Un fost poltist de frontiera, care facea contrabanda cu tigari peste Prut cu o lanseta, condamnat cu suspendare

Un fost polițist de frontieră, care făcea contrabandă cu țigări peste...

Instanța de la Judecătoria Târgu Bujor s-a pronunțat în dosarul fostului polițist de frontieră Neculai Graur, de la IJPF Galați, condamnându-l la 2 ani...