Campanie vaccinare: Aproape 90.000 de doze au fost administrate în ultimele 24 de ore

Potrivit datelor puse la dispoziția Comitetului Național de Coordonare a Activităților privind Vaccinarea împotriva COVID-19 (CNCAV) de către Institutul Național de Sănătate Publică INSPCNSCBT), prin aplicația Registrul Electronic Național al Vaccinărilor (RENV), care ține evidența vaccinărilor, situația din ziua de 20 aprilie a.c., ora 17.00, este următoarea:

Tabel vaccinare la 20 aprilie 2021

Rata incidenței după care sunt luate restricțiile se găsește în tabelul următor:





Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba19972563,02
2.Arad22703693,03
3.Argeș25896622,10
4.Bacău25135481,67
5.Bihor275911372,83
6.Bistrița-Năsăud11278282,12
7.Botoșani13637321,37
8.Brașov42084993,19
9.Brăila12650312,29
10.Buzău11915261,62
11.Caraș-Severin10480302,27
12.Călărași9625251,50
13.Cluj548851924,61
14.Constanța41412532,76
15.Covasna7903322,76
16.Dâmbovița21803411,50
17.Dolj25491281,73
18.Galați26318642,44
19.Giurgiu10597182,13
20.Gorj9004140,75
21.Harghita7674321,35
22.Hunedoara21947943,16
23.Ialomița10364241,95
24.Iași41055781,70
25.Ilfov43424564,96
26.Maramureș19926230,73
27.Mehedinți7845281,45
28.Mureș22539872,55
29.Neamț17893721,71
30.Olt13930241,55
31.Prahova32949762,31
32.Satu Mare12604501,37
33.Sălaj10434362,07
34.Sibiu25133422,77
35.Suceava23598250,71
36.Teleorman12993782,37
37.Timiș524221013,10
38.Tulcea8027131,94
39.Vaslui15489251,15
40.Vâlcea15658462,29
41.Vrancea10125371,38
42.Mun. București1761545004,71

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Mai multe articole...