Cătălin Predoiu, în cărți pentru fotoliul de ambasador al României în SUA
Zilele ambasadorului României în SUA, Andrei Muraru, sunt numărate și deja un politician de top se pregătește să ajungă la Washington.
Fostul ministru de Interne în cabinetul Bolojan, Cătălin Predoiu, a demisionat din funcția de prim-vicepreședinte al PNL înainte de congres pentru că deja se pregătește pentru o funcție externă extrem de importantă.
Potrivit informațiilor noastre, Cătălin Predoiu urmează să fie viitorul ambasador al României în SUA și, deja, președintele Nicușor Dan a fost de acord cu această mutare. Nu trebuie omis că la începutul acestui an, Cătălin Predoiu a făcut mai multe deplasări peste ocean și, într-o oarecare măsură, și-a cam aranjat apele.