CFR Cluj – CS Mioveni 4-2, în Superliga. Nocturna a fost căzută peste 30 de minute (Video)

Publicat: 31 iul. 2022, 12:34, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori
CFR Cluj - CS Mioveni 4-2, în Superliga. Nocturna a fost căzută peste 30 de minute (Video)

CFR Cluj a câștigat meciul disputat cu CS Mioveni, sâmbătă seara, scor 4-2, din etapa a treia a Superligii. Partida a fost întreruptă peste 30 de minute, după ce nocturna de pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu a căzut.

Oaspeții au condus prin golul marcat de Bogdan Rusu, în minutul 7. Gazdele au egalat în minutul 34, când Debeljuh a înscris cu capul din centrarea lui Bordeianu. Patru minute mai târziu, Debeljuh a înscris din  nou, de această data din pasa lui Deac.

Deac a dus scorul la 3-1 din penalty, în minutul 44, după un fault al lui Oancea la Camora.

Bogdan Rusu a redus din diferenţă în minutul 60, din pasa lui Antal. În minutul 63 nocturna stadionului a picat iar jocul a fost reluat după mai bine de o jumătate de oră.

Hoban a închis tabela în minutul 72, când a fructificat o pasă lui Deac.

CFR CLUJ: Scuffet – Cr. Manea (Braun 87’), Graovac, Burcă, Camora – Boateng, Bordeianu (Hoban 65’) – Deac (Roger 88’), Jefte Betancor (A. Păun 65’), Petrila (Gâdea 83’) – Debeljuh. ANTRENOR: Dan Petrescu

CS MIOVENI: Fl. Croitoru – Balaur, Scarlatache (C. Dumitru 78’), Garutti – Oancea, Vereş, Pop, Trif (Burnea 24’; Rădescu 46’) – Buziuc (Antal 45’), B. Rusu, Coşereanu (Blănaru 46’). ANTRENOR: Alexandru Pelici

Cartonaşe galbene: Camora 27 / Burnea 30, Vereş 36, Oancea 49, V. Pop 53, Scarlatache 74

Arbitri: Bogdan Dumitrache – Adrian Popescu, Vlad Bârleanu – Rareş George Vidican

Arbitri VAR: Szabolcs Kovacs – Ciprian Florin Danşa

Observator: Florin Hîncu