CFR Cluj – FCSB 0-1, în etapa a cincea a play-off-ului Ligii 1 (Video)

Publicat: 17 apr. 2022, 22:35, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

CFR Cluj a fost învinsă, duminică seară, pe teren propriu, scor 0-1, de FCSB, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Ligii 1.

Ocupanta locului secund în Liga 1 a început tare partida din Gruia, iar în minutul 4 Olaru l-a pus la încercare pe Bălgrădean. În minutul 15, Tănase și-a încercat și el norocul, dar Bălgrădean a fost la post. Din minutul 43, CFR Cluj a evoluat în inferioritate numerică. Susic a primit direct cartonaș roșu pentru un fault dur la Olaru.

FCSB a început tare și repriza secundă, iar în minutul 46, Edjouma a șutat din prima, dar nu l-a învins pe Bălgrădean. Trei minute mai târziu, Cristea a nimerit bara după ce a trimis mingea cu capul.

Unicul gol al meciului s-a marcat în minutul 74. Octavian Popescu a trimis din afara careului, mingea a fost deviată de Graovac și a intrat în poarta CFR-ului. În urma acestui rezultat, FCSB a acumulat 43 de puncte și s-a apropiat la lungimi de liderul CFR Cluj.

CFR Cluj: Bălgrădean – Susic, Graovac, Burcă, M. Camora – Deac, Boateng, Bordeianu (Păun ’87) – Omrani (Dugandzic ’77), Debeljuh (Yuri ’46), Petrila (Birligea ’76). Antrenor: Dan Petrescu

FCSB: Târnovanu – Creţu, Cristea, Miron, Radunovic – Ov. Popescu (Oaidă ’83), Şut (Edjouma ’46), Olaru (Stoica ’46) – Cordea (V. Gheorghe ’72), Tănase, Oct. Popescu (Dumiter ’87). Antrenor: Anton Petrea.