CFR Cluj, victorie cu Rapid la câteva zile după eliminarea din Liga Campionilor. Giuleștenii au ratat un penalty în prelungiri (Video)

Publicat: 17 iul. 2022, 07:40, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

CFR Cluj a învins-o pe Rapid, sâmbătă seara, scor 1-0, într-un meci contând pentru etapa 1 din Superligă.

Unicul gol al partidei a fosr marcat de Yuri, în minutul 17, care a fructificat o pasă a lui Petrila.

Rapid a primit un penalty în minutul 4 al prelungirilor, după ce arbitrul Sebastian Colţescu a consultat tehnologia VAR la un henţ al lui Hoban. Albu a executat lovitura de la 11 m, dar nu l-a învins pe portarul ardelenirlor, Cristian Bălgrădean.

Au evoluat echipele

CFR Cluj: Bălgrădean – Braun, Kolinger, Yuri, Camora – C. Deac (A. Păun 88’), Muhar (Hoban 88’), Bordeianu – Jefte Betancor (Yeboah 63’), Dugandzic (Debeljuh 73’), Petrila. Antrenor: Dan Petrescu.

Rapid: H. Moldovan – Belu-Iordache (Fl. Ştefan 31’), D. Grigore, P. Iacob, J. Morais – Pănoiu, Crepulja, Al. Albu, V. Costache – Vojtus (Romario Moise 12’; Al. Ioniţă 38’), A. Ciobanu. Antrenor: Adrian Mutu