CFR Cluj, victorie obținută în finalul meciului cu Rapid (Video)

Publicat: 21 feb. 2022, 08:34, de Puterea.ro, în SPORT , ? cititori

CFR Cluj a învins-o pe Rapid cu scorul de 2-1, duminică seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 27-a a Ligii I.

Gazdele au deschis scorul prin fundaşul bosniac Daniel Graovac, în minutul/ 43. Rapid a egalat prin fundaşul stânga brazilian Junior Morais, în minutul 69. Campioana a marcat golul victoriei prin Ciprian Deac, cu șase minute înainte de final.

CFR Cluj e lider în clasament, cu 67 de puncte, iar Rapid e pe 8, cu 36 de puncte.

Au evoluat echipele

CFR Cluj: Hindrich – Susic (Yuri ’75), Graovac, Burcă, Camora – Deac, Boateng, Roger (Bordeianu ’66) – Omrani (Neguţ ’59), Debeljuh (Buş ’66), Petrila (Păun ’59). Antrenor: Dan Petrescu

Rapid: Moldovan – Săpunaru (Pănoiu ’80), Dandea, Dr. Grigore – Onea (Belu ’31), Moise (Ioniţă ’46), Kait, Ilie (Goge ’81), Jr. Morais – Stahl (Sefer ’46), Vojtus. Antrenor: Mihai Iosif