CS U Craiova – FC Botoșani 1-2 | Prima înfrângere din era Reghecampf (Video)

Publicat: 01 aug. 2021, 21:27, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori
CS U Craiova - FC Botoșani 1-2 | Prima înfrângere din era Reghecampf (Video)

CS U Craiova a fost învinsă, pe teren propriu, de FC Botoșani, scor 1-2, duminică, într-un meci din cadrul etapei a 3-a a Ligii I.

Echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf a deschis scorul în minutul 40. Gustavo a primit o minge de la Mateiu, iar brazilianul a înscris cu un șut din interiorul careului.

FC Botoșani a restabilit egalitatea în minutul 49. Edjouma i-a pasat lui Ongenda, iar acesta a înscris cu ușurință.

Opt minute mai târziu, formația moldavă a stabilit scorul final. Enriko Papa a marcat golul începutului din sezon. Albanezul a reușit un gol din foarfecă.

În urma acestui rezultat, CS U Craiova rămâne cu trei puncte și ocupă locul 12. FC Botoşani ocupă poziția a treia cu şapte puncte. Lider în Liga I este CFR Cluj, cu nouă puncte.

Au evoluat următoarele echipe:

CS U Craiova: Lazar – Vlădoiu, Bălaşa (Fedele ’63), Constantin, Bancu – Vînă (Cîmpanu ’53), Nistor, Mateiu (Screciu ’53) – Gustavo, Koljici, Baiaram (Ofosu ’55). Antrenor Laurenţiu Reghecampf;

FC Botoşani: Pap – Braun, Racoviţan, Şeroni, Ţigănaşu – Chindriş, Edjouma – Papa, Ongenda (Patache ’90+2), E. Florescu (Fili ’85) – M. Roman (Sila ’69). Antrenor Marius Croitoru.