CS U Craiova – FC Voluntari 3-0. Prima victorie a lui Reghecampf, pe banca echipei oltene (Video)

Publicat: 09 aug. 2021, 23:31, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

CS U Craiova a învins-o, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, pe FC Voluntari, în ultimul meci al etapei a patra a Ligii I.

Koljic a ieșit în minutul 26, din cauza unei accidentări, în locul lui intrând Markovic. Oaspeții au ratat prima mare ocazie de gol a partidei. În minutul 27, Lopes a centrat în careu, iar Nemec a trimis mingea, cu capul, în transversală.

Formația olteană a deschis scorul în minutul 50, prin Gustavo. Șapte minute mai târziu, Cîmpanu a dus scorul la 2-0, cu un șut la colțul scurt.

În prelungirile partidei, Markovic a stabilit scorul final.

CS U Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu (M.Constantin ’75), Găman, Screciu, Bancu – Vînă (Mateiu ’46), Capăţînă (Ofosu ’46), Nistor – Gustavo, Koljic (Markovici ’25), V. Constantin (Cîmpanu ’46). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

FC Voluntari: Rîmniceanu (Neacşu ’46)- Miranda, Tamaş (Achim ’46), Armaş, Briceag – Fulop (Merloi ’65), Raţă, I. Gheorghe – M. Ilie (Tavares ’55), Nemec (Paraschiv ’79), Lopes. Antrenor: Liviu Ciobotariu