CS Universitatea Craiova, victorie cu Chindia. Echipa olteană a urcat pe podium (Video)

Publicat: 25 feb. 2022, 22:36, de Puterea.ro, în SPORT

CS Universitatea Craiova a învins-o, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, pe Chindia Târgovişte, în etapa a 28-a a Ligii 1.

Unicul gol al meciului a fost marcat în minutul 28. Gustavo a marcat cu o lovitură de cap, dintr-o centrare a lui Markovic. Gazdele puteau duce scorul la 2-0, în minutul 36. Gustavo a centrat din lovitură liberă, iar Baiaram a țintit bara transversală, cu o lovitură de cap. În minutul 51 oaspeții au cerut penalty.

În urma acestui rezultat, CS Universitatea Craiova a urcat pe locul 3 în clasamentul Ligii 1, cu 48 de puncte, iar Chindia e pe 11, cu 29 de puncte.

CSU Craiova: Pigliacelli – Vătăjelu (Conte ’76), Papp, Screciu, N. Bancu – Cîmpanu, Al. Creţu (Nistor ’59), Mateiu (Roguljic ’68), Gustavo (Bic ’76) – Markovic (Vînă ’59), Baiaram. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

Chindia Târgovişte: D. Moldovan – Butean (Corbu ’62), Piţian, L. Iacob, Roumpoulakou – Popadiuc, M. Dulca, Passaglia (Cantave ’89), Atanase (Şerban ’71)– Chunchucov, Sila. Antrenor: Emil Săndoi