Bietigheim – CSM București 22-32. Chiar și fără Neagu, „Tigroaicele” au scurclasat echipa germană

Publicat: 25 oct. 2020, 19:12, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

CSM București a învins, în deplasare, gruparea germană Bietigheim, cu 32-22, duminică, în etapa a 6-a a grupei A din Liga Campionilor la handbal ferminin.

Vicecampioana  României a marcat prima prin Carmen Martin, iar la pauză conducea cu 14-10. Gazdele au început tare repriza a doua și s-au apropiat de CSM la trei goluri. Bucureștencele au revenit în joc și au câștigat meciul la zece goluri diferență: Bietigheim – CSM București 22-32.

Cristina Neagu nu a evoluat pentru CSM. Interul stânga s-a accidentat la ultimul antrenament și va reveni pe parchet în două săptămâni.

Într-un clasament provizoriu, CSM București conduce în Grupa A din Liga Campionilor, cu 8 puncte, urmată de Kristiansand și de Rostov-Don, ambele cu 7 puncte dar și cu un meci mai puțin disputat. Bietigheim e ultima, cu șase înfrângeri.