Dennis Man, gol superb în meciul Ascoli – Parma 1-3 (Video)

Parma a câștigat meciul disputat sâmbătă, în deplasare, cu formaţia Ascoli, scor 3-1, în etapa a 6-a din Serie B. Dennis Man a marcat un gol pentru oaspeți.

Dennis Man a început partida rezervă și a intrat pe teren în minutul 55, înlocuindu-l pe Camara. Internaționalul român și-a creat o ocazie la puțin timp după ce a intrat pe teren, iar în minutul 66 a înscris al treilea gol al Parmei, care s-a impus cu 3-1. Celelate goluri au fost marcate de Tutino (min. 7) şi Inglese (min. 18), pentru Parma, şi de Lungoyi (min. 79) pentru Ascoli.