Dinamo a obținut a treia victorie în acest sezon de Liga 2

Publicat: 04 oct. 2022, 20:30, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, echipa Unirea Slobozia, la limită, scor 1-0, în ultimul meci din etapa a 8-a a Ligii 2.

Unicul gol al meciului a fost înscris de Alexandru Popa, în minutul 38. Din minutul 84, formația bucureșteană a evoluat în inferioritate numerică, Iulian Roşu fiind eliminate.

Aceasta a fost cea de-a treia victorie a alb-roșilor în acest sezon de Liga 2. Rezultatele din etapa a 8-a din Liga 2:

CSC Dumbrăviţa – Ripensia Timişoara 1-0; Poli Iaşi – FCM Baia Mare 2-0; Progresul Spartac Bucureşti – Unirea Dej 2-2; Selimbăr – CSA Steaua 1-1; Csikszereda – Metaloglobus 2-0; FC Braşov – CSM Slatina 0-0; Oţelul Galaţi – Viitorul Pandurii 2-1; Poli Timişoara – Concordia Chiajna 1-4; Unirea Constanţa – FC Buzău 3-1; Dinamo – Unirea Slobozia 1-0.