Dinamo – FC U Craiova 1948 1-2. Oltenii au dat lovitura în prelungiri (Video)

Dinamo a fost învinsă, vineri seară, pe teren propriu, scor 1-2, de FC U Craiova 1948, într-un meci din etapa a patra a play-out-ului Ligii 1.

Alb-roșii au deschis scorul în primul minut de joc, prin Irobiso din centrarea lui Jonathan Rodriguez. În minutul 26, oaspeții au fost aproape de gol prin Van Durmen, când acesta a șutat în bară.

Gruparea olteană a egalat în minutul 50, prin Huyghebaert. Acesta a înscris cu un șut de la marginea careului. Campagno a marcat golul victoriei în primul minut al prelungirilor.

Dinamo ocupă locul 14, cu 13 puncte, iar FC U Craiova e oe 11, cu 25 de puncte.

Au voluat echipele:

Dinamo: Eşanu – Grădinaru (Ehmann ’66), Patriche, Carp, De Moura – Bani (Matei ’67), Pierret (Răuţă ’86), J. Rodriguez (Ivanov ’85), St. Filip – Irobiso, Morar (Ivanovski ’46). Antrenor: Dusan Uhrin

U Craiova 1948: R. Popa – Negru, Kovacic, Paramatti, Huyghebaert – Baeten (Sidibe ’46), Asamoah (Albu ’40), V. Achim, Van Durmen – Cl. Bălan (Ondaan’75), Compagno. Antrenor: Nicolo Napoli