Dinamo, învinsă de FC Argeș în primul meci de la reluarea Ligii I (Video)

Publicat: 21 ian. 2022, 22:11, de Puterea.ro, în SPORT , ? cititori

FC Argeş a învins-o, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 pe Dinamo, în etapa a 22-a, prima a anului din Liga 1.

Dinamo a început tare, iar în minutul 25 Patriche a marcat cu un lob peste Greab, dar golul a fost anulat pe motiv de offside. Gazdele au replicat în minutul 43, când Palic a șutat pe spațiul porții.

În minutul 51, Turda a întors pentru Ișfan, iar acesta a deschis scorul cu un șut din întoarcere. Dinamo a replicat în minutul 58. Gabi Matei a preluat de lângă Joao Miguel și a marcat, dar arbitrul a anulat golul, pentru un presupus fault în atac.

În minutul 67, FC Argeș a primit penalty în urma unui duel dintre Dumitru și Patriche. Șerban a transformat lovitura de pedeapsă, ducând scorul la 2-0.

Dinamo a redus din diferență cu trei minute înainte de final, prin Ivanovski. FC Argeș ocupă locul 8, cu 31 de puncte, în timp ce Dinamo e penultima în clasament, cu 12 puncte.

FC Argeş: Greab – Tofan, Turda, J. Miguel, Latovlevici – M. Colli, A. Şerban (Said ’82) – Işfan (Tănase ’81), Palic (Raynov ’46), Dumitraşcu (Dumitru ’66) – Fatai (Arias ’46). Antrenor: Mihai Ianovschi

Dinamo: Chesneau – Buleică, Ehmann, Patriche, Tomozei (Radu ’81) – Pierret, Răuţă (Bani ’81) – Borduşanu, C. Matei, Torje – Ivanovski. Antrenor: Flavius Stoican