Dinamo, învinsă de Sepsi, în etapa a 29-a. Torje a ratat un penalty (Video)

Publicat: 01 mart. 2022, 20:02, de Puterea.ro, în SPORT , ? cititori

Dinamo a fost învinsă, marţi, pe teren propriu, scor 1-3, de Sepsi Sfântu Gheorghe, în al doilea meci al etapei a 29-a a Ligii 1.

Dinamo a deschis scorul în minutul 11.  Patriche l-a faultat pe Luckassen, arbitrul a dictat penalty, iar Ştefănescu a marcat din lovitura de la 11 metri. În prelungirile primei reprize, Patriche a fost ţinut în careu de Dumitrescu, iar arbitrul Flueran a dictat in nou penalty. Torje a executat, mingea a lovit bara, a ricoşat până la Jonathan Rodriguez, care a centrat, iar Patriche a marcat cu capul pentru 1-1.

În minutul 53, Sepsi a trecut din nou în avantaj, în urma unui gol marcat de Ninaj. În prelungirile partidei, Aşkovski a stabilit scorul final. Dinamo ocupă locul 14 cu 17 puncte, iar Sepsi e pe 10, cu 36 de puncte.

Dinamo: Cristiano – De Moura, Ehmann, Patriche (Bani ’66), Steliano Filip – Carp (Borduşanu ’46), Pierret – Torje (Creţu ’83), J. Rodriguez, Grădinaru (Giafer ’90) – Vlad Morar (Buleică ’83). Antrenor Flavius Stoican;

Sepsi: Niczuly (Began ’39) – Dimitrov, Ninaj, A. Dumitrescu, Ispas – M. Ştefănescu (Aşkovski ’84), N. Păun, E. Gonzales – Bărbuţ, Luckassen (Tudorie ’84), Damaşcan (Aganovici ’72). Antrenor Cristiano Bergodi.