După FCSB, și Sepsi a fost eliminată din Conference League, tot în urma loviturilor de departajare

Publicat: 29 iul. 2021, 22:38, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

Sepsi a fost eliminată, joi seară, în turul doi preliminar al Conference League. Echipa covăsneană a fost învinsă de formația slovacă Spartak Trnava, scor 4-3 la loviturile de departajare, în meciul retur, disputat pe teren propriu.

În prima manșă, scorul a fost 0-0. Sepsi a deschis scorul prin Fofana, în minutul 29. Spartak Trnava a restabilit egalitatea prin Boateng, în minutul 67. La loviturile de departajare, pentru Sepsi au marcat Bojic, Ştefănescu, Tincu. Au ratat Achahbar şi Rep. Pentru Spartak Trnava au înscris Prochazka, Savvidis, Ivan şi Ristovski.

Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Sousa, Tincu, Ştefănescu – Fofana, Păun (Gonzalez ’59) – Damascan (Ashkovski ’46), Vaşvari (Aganovic ’46, Achahbar ’73), Rep – Chunchukov (Bojic ’99). Antrenor: Leo Grozavu

Spartak Trnava: Takac – Prochazka, Kosa, Anthony, Mikovic (Tumma ‘120) – Bukata (Boateng ’61, Vlasko ‘116), Savvidis, Gric – Cabral (Ivan ’61), Ristovski, Yusuf (Yao ‘106). Antrenor: Michal Gasparik.

Arbitri: Besfort Kasumi – Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa – Shpëtim Murtezi – toţi Kosovo