FC Argeș a învins Dinamo și s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, cu un gol marcat la ultima fază

Publicat: 26 oct. 2021, 23:10, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori

FC Argeş a învins Dinamo București, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1 și s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României.

În prima repriză niciuna dintre echipe nu a reușit să marcheze, dar după ieșirea de la pauză, dinamoviștii au fost mai motivați și au deschis scorul în minutul 49 printr-un gol marcat de Ţîră.

Argeșenii au reușit să egaleze prin Işfan în minutul 78, după un contraatac.

Meciul părea să se ajungă la prelungiri, dar în minutul 90+3, Cr. Dumitru a reușit să îl învingă e pe portarul lui Dinamo și să califice echipa în faza următoare.

Chindia şi ACSO Filiaşi (liga a treia) sunt alte echipe care au acces deja în sferturi.

Miercuri, este programată întâlnirea Minaur Baia Mare – Universitatea Craiova, ora 18.00

Ultimele trei partide din Cupa României vor avea loc joi: FC Buzău – Dunărea Călăraşi, ora 15.00, U Craiova 1948 – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, ora 18.00, Politehnica Timişoara – FC Rapid 1923, ora 21.00.