FC Botoșani – FC Argeş 1-2. Piteștenii s-au calificat în play-off-ul Ligii 1 (Video)

Publicat: 07 mart. 2022, 19:37, de Puterea.ro, în SPORT , ? cititori
FC Botoșani - FC Argeş 1-2. Piteștenii s-au calificat în play-off-ul Ligii 1 (Video)

FC Argeş s-a calificat în play-off-ul Ligii 1, după ce a câştigat meciul cu FC Botoşani, scor 2-1, luni, în etapa a 30-a, ultima din sezonul regulat al Ligii 1.

FC Botoșani a deschis scorul în minutul 52. Mailat a centrat în careu, iar Mihai Roman a marcat după o gafă din apărarea echipei oaspete. Piteștenii au egalat în minutul 71. Latovlevici a centrat în careu din lovitură liberă, iar Dobrosavlevici a înscris cu capul.

Zece minute mai târziu, Latovlevici a centrat în fața porții, Șeroni nu a putut respinge cum ar fi trebuit, Said a pus o contra, iar mingea a intrat în poartă.

FC Botoşani: Pap – Braun, Dawa, Şeroni, Ţigănaşu – Haruţ (Santos ’84), Dican, Papa (Tîrcoveanu ’84)– Souza, Roman II, Mailat (Lupeta ’76). Antrenor: Marius Croitoru

FC Argeş: Greab – Tofan, Turda, Dobrosavlevici, Latovlevici – Meza Colli, Raynov  (Said ’64)- Isfan (Dumitru ’64), I. Şerban (Miguel ’87), Cr. Tănase (Dumitraşcu ’87) – George Ganea (Boldor ’87). Antrenor: Andrei Prepeliţă (Constantin Schumacher pe foaie)

Echipele calificate în play-off sunt: CFR Cluj, FCSB, CS Universitatea Craiova, Farul, FC Voluntari şi FC Argeş. Ultimul meci al sezonului regulat, CS Universitatea Craiova – Farul Constanţa, este tot luni, de la ora 20.30.