FC U Craiova 1948 – CS Mioveni 1-1. Oltenii egalară în finalul meciului (Video)

Publicat: 01 apr. 2022, 19:46, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori
FC U Craiova 1948 - CS Mioveni 1-1. Oltenii egalară în finalul meciului (Video)

FC U Craiova 1948 a terminat la egalitate meciul disputat vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu CS Mioveni, în prologul etapei a treia a play-out-ului Ligii 1.

În minutul 8 al meciului, Diallo l-a faultat pe Rusu din postură de ultim apărător, iar arbitrul central Istvan Kovacs i-a arătat direct cartonașul roșu.

Suporterii gazdelor au scandat împotriva arbitrului de etnie maghiară, acesta oprind partida pentru 3 minute.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 59. Popa a respins greșit o centrare, iar Dumitriu a profitat și a înscris. Gazdele au egalat în minutul 88, prin Huyghebaert.

FC U Craiova ocupă locul 11, cu 22 de puncte, iar CS Mioveni e pe 12, cu 19 puncte.

U Craiova 1948: Popa – Negru (Paramatti ’70), Kovacic, Diallo, Huyghebaert – Baeten, Asamoah, Achim (Albu ‘70), Van Durmen (Sidibe ’70) – Bălan (Buşu ’32), Compagno. Antrenor: Nicolo Napoli

CS Mioveni:  I. Popescu – Al. Iacob (Veres ’46), Scarlatache, Garutti – Rădescu (Coşereanu ’78), Trif (Oancea ’73), L. Dumitru, Lixandru, Şerbănică (Burnea ’73) – Buziuc (Blănaru ’78), Rusu. Antrenor: Alexandru Pelici