FC Voluntari – CS Universitatea Craiova 1-1, în etapa a 19-a. Oltenii egalară în finalul meciului (Video)

Publicat: 11 dec. 2021, 19:48, de Vlad Ciotoran, în SPORT , ? cititori
FC Voluntari - CS Universitatea Craiova 1-1, în etapa a 19-a. Oltenii egalară în finalul meciului (Video)

FC Voluntari și CS Universitatea Craiova au remizat într-un meci disputat sâmbătă seară, în etapa a 19-a din Liga 1. Ilfovenii au deschis scorul în minute 52. Ricardinho a înscris după o lovitură de colț, în urma unei devieri a lui Armaș.

Oltenii au egalat cu un minut înaintea timpului regulamentar de joc. Ionuț Vînă a înscris cu un șut din careu, după o centrare venită de la Vătăjelu.

FC Voluntari: M. Popa – Ricardinho, Meleke, Armaş, Briceag – Costin, Droppa, I. Gheorghe (Tavares ’90+1) – Raţă (Achim ’90+3), Nemec (Paraschiv 85), Lopes (Fulop ’85). Antrenor: Liviu Ciobotariu

CS Universitatea Craiova: Lazar – Screciu, Papp, Bălaşa (Căpăţână ’62)- Vlădoiu (Fedele ’79), Alex Creţu (Cîmpanu ’62), Nistor, Vătăjelu – Gustavo, Ivan, Baiaram (Vână ’68). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

CS Universitatea Craiova este pe locul 5, cu 30 de puncte, iar FC Voluntari e pe patru, cu 34 de puncte. Sâmbătă s-a mai jucat în Liga I meciul UTA Arad – FC Botoşani, scor 0-0, iar de la ora 20.30 are loc partida Gaz Metan Mediaş – FCSB.